Language

3D tlač


O 3D tlači

Pod pojmom 3D tlače Vám ponúkame tvorbu troj rozmerného objektu pomocou digitálneho podkladu (prevažne súbor vo formáte *.stl). Na požiadanie vieme tlačiť z akého koľvek formátu, dokonca si vieme model aj sami pomerať alebo navrhnúť a namodelovať.

Ponúkané technológie

Ponúkame Vám 3 základne technológie od popredných svetových výrobcov 3D tlačiarní a sú to technológie:

 

uPrint

FDM – pracuje na základe ukladania vrstiev taveného materiálu napr ABS plast, táto technológia sa vyznačuje vysokou presnosťou, pevnosťou a pružnosťou. Pri tejto technológii je možné tlačiť funkčné výtlačky bez toho aby sa museli po tlači skladať a lepiť.

 

 

 

 

 

 

Pozrite si ukážku 3D tlače technológiou FDM od Stratasysu:

 

 

zprinter 310

Nanášanie vrstiev prachu a ich vytvrdzovanie lepidlom. Táto technológia sa vyznačuje vysokou detailnosťou,presnosťou a pri správnom postprocese aj pevnosťou, tieto modely sú však váhovo ťažšie ako pri ostatných technológiách. Pri tejto technológii je možné tlačiť priamo funkčné modely ale je nutné splniť určité požiadavky.

 

 

 

 

 

 

 

Pozrite si ukážku 3D tlače technológiou nanášania vrstiev prachu od ZCorpu (3D Systems):

 

Vytvrdzovanie tekutých polymérov. Táto technológia je z hladiska detailov a povrchu najdokonalejšia, používa sa hlavne pri malých a detailných modeloch, napr šperky. Výtlačky sú presné avšak ihneď po tlači rozmerovo nestále, preto na funkčné prototypy odporúčame a aj využívame prvé dve technológie.

Rozmerové možnosti

Pre rýchlu tlač ponúkame maximálnu veľkosť tlače 203 x 254 x 203 mm a na požiadavku až 1000 x 1000 x 1000 mm.

Presnosti

Presnosť nami tlačených 3D modelova sa pohybuje v rozmedzí 0,1 – 0,25 mm.

Materiály

Tlačime z rôznych materiálov, prevažne však ABS plast a vysoko výkonný kompozit vytvrdzovaný epoxidovými nátermi (takto vytvrdený 3D model znesie vysoké zaťaženie). Ostatné materiály na požiadanie.

Presvedčte sa o pevnosti 3D výtlačkov:

 

Materiálové listy

Zoznam nami používaných materiálov:

Možnosti náteru a ipregnácie

Po 3D tlači Vám vieme model upraviť na Vami požadovanú pevnosť a farbu.

Príklady využitia
Referencie
Kontaktný formulár